Loading...
مشاوره

پاسخ به سوالات پزشکی شما

چه تفاوتی بین تست های غربالگری دوران بارداری و دوران نوزادی وجود دارد؟

تست های غربالگری دوران بارداری بیشتر جهت پی بردن به اختلالات کروموزومی مهمی که منجر به عقب ماندگی ذهنی می...

بیماران

بازدید: 4300247

آزمایشگاه نیلو در جهت افزایش اطلاعات عمومی بیماران در مورد تست های آزمایشگاهی و متغییرهایی که منجر به خطا در جواب آزمایش می شود یک سری مطالب آموزشی تهیه و در اختیار بیماران قرار می دهد از جمله کتابچه راهنمای بیماران که اطلاعات پایه ای در مورد تست هایی که نیاز به ناشتا بودن و یا رعایت یک سری مسائل خاص قبل از انجام تست دارند آورده شده است. به طور مثال آیا جویدن آدامس و یا کشیدن سیگار قبل از انجام تست های آزمایشگاهی که نیاز به ناشتا بودن دارند مجاز است؟ آیا تمامی تست های آزمایشگاهی نیاز به ناشتا بودن دارند؟ بهترین زمان انجام تست های آزمایشگاهی کی می باشد؟ برای جلوگیری از کبودی محل خونگیری چکار می توان کرد؟ یک سیکل قاعدگی طبیعی شامل چه مراحلی می باشد و چه ارتباطی با سطح هورمونها دارد؟ آیا می توانیم با رعایت یک سری از مسائل در جنسیت بچه دخیل باشیم؟

 • مروری بر آخرین معیارهای تشخیص آزمایشگاهی دیابت ملیتوس

  بر اساس آخرين تعريفي كه ( ADA (American Diabetes Association براي ديابت مليتوس ارایه مي كند ديابت مليتوس يک بيماري نيست بلکه به گروهي از بيماري هاي متابوليک اطلاق شده که با بالا بودن قند خون (هيپرگليسمي) مشخص مي شوند که خود ناشي از هر گونه نقص در ترشح انس
  مروری بر آخرین معیارهای تشخیص آزمایشگاهی دیابت ملیتوس
 • نکاتی در ارتباط با پرولاکتین

  پرولاكتين هورمونی است که از بخش قدامی غده هیپوفیز آزاد می‌شود. غده‌ی هیپوفیز یک غده‌ی کوچک به اندازه‌ی نخود است که در زیر مغز قرار دارد.
  نکاتی در ارتباط با پرولاکتین
 • نکاتی در مورد عفونت دهانه رحم و یا سرویسیت

  سرویسیت عبارت است از التهاب و عفونت بخش باریک و انتهایی رحم (سرویکس) که وارد واژن می شود.
  نکاتی در مورد عفونت دهانه رحم و یا سرویسیت
 • نکاتی در ارتباط با واکسن HPV (بروز شده)

  مهمترین روش پیشگیری از سرطان دهانه رحم تزریق واکسن بر علیه ویروس HPV می باشد.
  نکاتی در ارتباط با واکسن HPV (بروز شده)
 • سؤالات رایج در مورد واژینیت (بروز شده)

  واژینیت چیست؟ واژینیت (vaginitis) عبارت‌است‌ از التهاب واژن (مهبل) که حدوداً یک سوم زنان در طول زندگی خود گهگاه به علائم آن دچار می‌شوند.
  سؤالات رایج در مورد واژینیت (بروز شده)
 • درمان زود انزالی

  انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.
  درمان زود انزالی
 • نکاتی در مورد آلفا تالاسمی

  تالاسمی از بیماری‌های ژنتیکی است که در اثر آن هموگلوبین ساختار طبیعی خود را از دست می‌دهد و بنابراین پدیدهٔ تولید هموگلوبین غیر مؤثر در بدن ایجاد می‌شود در نتیجه هموگلو بین معیوب قادر به اکسیژن رسانی مطلوب به اعضا بدن نیست.
  نکاتی در مورد آلفا تالاسمی
 • نکاتی در مورد بیماری سلیاک

  بیماری سلیاک‌ (Coeliac disease) یا اسپروی سلیاک یک اختلال خودایمنی روده باریک با زمینه ژنتیکی یا ارثی می باشد. در این بیماری گوارشی پرزهای روده باریک آسیب دیده و در جذب مواد اختلال پیدا می کند.
  نکاتی در مورد بیماری سلیاک
 • یائسگی و علائم آن

  یائسگی یک مرحله طبیعی از زندگی زنان است و زمانی روی می دهد که زن،قدرت باروری خود را از دست می دهد،تخمدان ها قدرت کافی برای انجام اعمال فیزیولوژیک و طبیعی دوران باروری خود راندارند و تخمک گذاریاتفاق نمی افتد،در این مرحله ابتدا قاعدگی ها نامنظم شده و سپس فر
  یائسگی و علائم آن
 • علل ایمنولوژیک سقط های مکرر یا عادتی

  طبق تعریف سقط خود به خودی اشاره به 3 و یا بیشتر از 3 مورد ختم حاملگی پشت سرهم و یا با فاصله با سن جنینی کمتر از 20 هفتگی و یا جنین با وزن کمتر از 500 میلی گرم دارد.
  علل ایمنولوژیک سقط های مکرر یا عادتی

ابزارها

جستجو در سایت

 

ورود به سایت

نام کاربری:
کلمه عبور: