Loading...
مشاوره

پاسخ به سوالات پزشکی شما

چه تفاوتی بین تست های غربالگری دوران بارداری و دوران نوزادی وجود دارد؟

تست های غربالگری دوران بارداری بیشتر جهت پی بردن به اختلالات کروموزومی مهمی که منجر به عقب ماندگی ذهنی می...

تست تعیین روز تخمک گذاری

تعیین روز تخمک گذاری با استفاده از Ovulation Test

تست تعیین روز تخمک گذاری

تعیین روز تخمک گذاری با استفاده از Ovulation Test

در پایان مرحله فولیکولی به موازات رشد فولیکول‌ها غلظت استرادیول نیز افزایش می‌یابد، طوری که 4 ساعت قبل از تخمک‌گذاری به بیشترین ميزان خود می‌رسد. در پی افزایش استرادیول، هیپوفیز نسبت به GnRH (مترشحه از هیپوتالاموس) حساسیت بیشتری نشان مي‌دهد و مقدار زیادی هورمون‌های گونادوتروپین (به ویژه (LH ترشح می‌کند، طوری که 24 ساعت بعد از اوج (peak) استرادیول، LH یک افزایش ناگهانی (LH Surge) پیدا می کند. این مرحله همزمان با پایان مرحلة فولیکولی و تقریباً 16 تا 18 ساعت قبل از وقوع تخمک‌گذاری روي مي‌دهد. برای اندازه‌گیری LH Surge می‌توان از کیت‌های تعیین روز تخمک گذاری استفاده کرد که در آنها از نمونة ادرار که ترجیحاً بین 10 صبح تا 8 شب، در 4- 3 روز متوالی (با توجه به طول دورة قاعدگی هر خانم و طبق جدول سیکل قاعدگی) تهیه شده، براي تعیین LH Surge استفاده می‌شود. بهترین زمان انجام مقاربت 16 تا 36 ساعت پس از LH Surge است.

جمع آوری نمونه:

نمونه ادرار روزی یک بار در زمان مشخص (بین 10 صبح تا 8 شب) جمع آوری می شود. ادرار اول صبح به هیچ وجه توصیه نمی شود. حداکثر مدت نگه داری نمونه قبل از انجام تست در حرارت اتاق تا 8 ساعت و در یخچال تا 24 ساعت است.

روش انجام تست:

ابتدا باید طول دوره قاعدگی هر فرد مشخص شود. طول این دوره از اولین روز شروع قاعدگی تا روز قبل از آغاز قاعدگی بعدی می باشد. با توجه به سابقه چند ماه گذشته متوسط طول دوره قاعدگی مشخص شده و طبق جدول سیکل قاعدگی روز آغاز انجام تست تعیین می شود.

جدول سیکل قاعدگی

طول دوره قاعدگی

روز آغاز تست

طول دوره قاعدگی

روز آغاز تست

21 روزه

روز پنجم

31 روزه

روز پانزدهم

22 روزه

روز ششم

32 روزه

روز شانزدهم

23 روزه

روز هفتم

33 روزه

روز هفدهم

24 روزه

روز هشتم

34 روزه

روز هجدهم

25 روزه

روز نهم

35 روزه

روز نوزدهم

26 روزه

روز دهم

36 روزه

روز بیستم

27 روزه

روز یازدهم

37 روزه

روز بیست و یکم

28 روزه

روز دواردهم

38 روزه

روز بیست و دوم

29 روزه

روز سیزدهم

39 روزه

روز بیست و سوم

30 روزه

روز چهاردهم

40 روزه

روز بیست و چهارم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بر اساس جدول فوق روز اول شروع تست را برای بیمار مشخص کرده تا وی هر روز در یک ساعت مشخص به آزمایشگاه مراجعه نماید. روزی که نتیجه تست مثبت اعلام می شود، باید بین 16 تا 36 ساعت بعد مقاربت انجام شود تا شانس باروری به حداکثر برسد.نظرات

 

 • سئوال:
  باسلام و خسته نباشید
  من هر 38 روزی پریود میشم میخواستم زمان تخمک گذاری رو بدونم؟

  جواب:
  احتمالأ روز 24 می باشد ولی باز هم از کیت های تخمک گذاری از روز 18 سیکل استفاده کنید.
 • سئوال:
  سلام و وقتتون بخیر. حدود 2 سال و نیم هست که متوجه شدم pco دارم و روزی 2 عدد متفورمین میخورم . 6 ماه پیش که سونوی داخلی انجام دادم هیچ نشانه ای از کیستها نبود و دکترم گفت که شما سایر علائمش رو دارید وباید داروها رو ادامه بدین.من میخوام از ماه آینده برای بارداری اقدام کنم با توجه به تاریخ قاعدگیهام که در ادامه براتون مینویسم بهتره از چه روزی برای استفاده از کیت اندازه گیری lh استفاده کنم.
  18خرداد - 23 تیر- 16 شهریور - 15 مهر . در ماه مرداد به دلیل ماه رمضان که قرصهای متفورمین رو ناقص میخوردم اصلا پریود نشدم. پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

  جواب:
  بهتر است از روز هشتم سیکل شروع کنید.
 • سئوال:
  سلام من این کیت هارو تتونستم تهیه کنم
  به داروخانه بگوئید کیت اندازه گیری LH در ادرار می خواهید.

  من 12 مهرپریود شدم میشه نحوه محاسبه روز تخمک گذاری رو بگید؟
  سیکل تان اگر منظم باشد 14 روز مانده به سیکل بعدی روز تخمک گذاری محسوب می شود.

  گه روزی تخمک گذاریم هست؟و1روز بعد از پاک شدن میشه رابطه داشت؟یا چند روز بعد از تمام شدن پریود بهتره رابطه داشته باشیم تا احتمال خامله شدن صفر بشه؟ممنون

  تا 6 روز مانده به تخمک گذاری و 48 ساعت بعد از تخمک گذاری احتمال بارداری در سیکل های منظم خیلی کم می شود.
 • سئوال:
  ba salam kodam mark az in kitha motabar tar ast?
  man max 14 gerefte budam k mahe pish be man javab nadad!

  جواب:
  Acon
 • سئوال:
  سلام.از سایت خوبتون ممنونم.یه سئوال در مورد کیت تخمک گذاری دارم:در چه صورت خط تست ظاهر میشود؟حتما باید تخمک گذاری اتفاق بیفتد تا این خط ظاهر شود؟آیا ممکن است این خط در صورت عدم تخمک گذاری هم ظاهر شود؟

  جواب:
  خیر مثبت شدن این تست نشانه افزایش شدید هورمون LH بوده که فرمان آزاد سازی تخمک را می دهد و 18-12 ساعت بعد از مثبت شدن تست باید تخمک گذاری انجام شود. بنابراین مثبت شدن تست قبل از تخمک گذاری صورت می گیرد.
 • سئوال:
  سلام و خسته نباشید خدمت شما.من 21 سالمه که دوساله ازدواج کردم و به صورت طبیعی جلوگیری کردیم چون ازدواج ما یه ازدواج فامیلی بود من و همسرم قبل از عقد ازمایش های مخصوص ژنتیک رو انجام دادیم که مشخص شد مشکلی نداریم.چند ماه پیش بود که من به دلیل سوزش واژن پیش دکتر رفتم که بعد از معاینه گفتن شما بدنت زخم داره اگر خواستی باردار بشی بیا فریز کنم .الان تقریبا بیشتر از یه ماهه که رفتم و فریز کردم . الان قریب به یک ماه که ما امیزش داشتیم اما باردار نشدم و این خیلی نگرانم کرده سیکل پریود من30 روزه اس اما نمیدونم باید چه موقع از کیت تخمک گذاری استفاده بکنم ممنون میشم...

  جواب:
  برای اطمینان از روز 8 سیکل شروع کنید.
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چند روز بعد از پاک شدن از پریود میتوان رابطه داشت که مطمئن باشیم بارداری صورت نمیگیره ؟ با تشکر

  جواب:
  در سیکل های منظم 5 روز قبل و 2 روز بعد از تخمک گذاری ولی در سیکل های نامنظم ، اطمینانی وجود ندارد.
 • سئوال:
  سلام من 10 روز پیش یه سوال پرسیدم ولی هنوز جوابش رو ندیدم احتمال داره به دستتون نرسیده باشه. چون این ماه قصد بارداری دارم نیاز به جواب فوری دارم.سوالم رو دومرتبه براتون میفرستم.اگه امکانش هست سریع جوابمو بدین ممنون.
  28 سالمه و 2 ساله که متوجه شدم pco دارم روز ی2 تا قرص متفورمین میخورم. 6 ماه پیش با انجام سونوی داخلی بهم گفتند که هیچ کیستی مشاهده نمیشه ولی پزشکم بهم گفت که این بیماری درمان دائم نداره وباید قرصها رو ادامه بدم.البته تاریخ عادتهام منظم نیست و میخوام از کیت اندازه گیری استفاده کنم. تاریخ عادتهام رو براتون مینویسم .خواهشا بهم بگید که از چه روزی...

  جواب:
  برای اطمینان از روز 8 سیکل شروع کنید.
 • سئوال:
  ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که من تاریخ یکم اسفند 90 پریود شدم و تاریخ یازده اسفند یه سونوی داخلی انجام دادم و دکتر بهم گفت که دو تا تخمک داری. تاریخ 9 فروردیم 91 هم پریود شدم . آیا من اینقدر زود تخمک گذاری کردم و اینقدر دیر پریود شدم؟ از تاریخها مطمئن هستم ولی از تشخیص دکتر....!!!!

  جواب:
  وجود فولیکول به معنی انجام تخمک گذاری نیست. بدلیل تاخیر پریودی به احتمال زیاد اختلال هورمونی نیز دارید.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد خدمت شما .من در تاريخ 18/07/1391 در روز تخمك گزاريم نزديكي داشتم چند روز ديگر بايد از بي بي چك استفاده كنم كه بدونم حامله هستم يا نه .

  جواب:
  دوم آبان
 • سئوال:
  با سلام آيا هفت روز بعد از تخمك گزاري حاملگي مشخص ميشود ؟

  جواب:
  خیر
 • سئوال:
  سلام و روز بخیر
  با تشکر از سایت مفید و شما که همیشه با حوصله به نظرات جواب می دید.
  سوالی داشتم.با خوندن موارد بالا به این نتیجه رسیدم که حداقل یک تخمک بالای 18 میلی متر برای بارداری لازمه.اگر جواب ای.ام.اچ طبیعی باشه یعنی بالای 1/35 در دوران بعد از 30 سالگی باشه،نشونه اینه که تخمکهای قابل باروری بالای 18 میلیمتر هستن و ربطی به این موضوع داره؟

  جواب:
  بله
 • سئوال:
  یه سوال دیگه هم داشتم:
  من دوره سیکلم 30 و 31 روزه بود.اما از وقتی که اقدام به بارداری کردم دوره هام کوتاه شدن!یعنی با استفاده از کیت تخمک گذاری متوجه شدم که روز 12 روز تخمک گذاری منه.دلیل خاصی داره که سیکل من از 30 روزه به 25 روزه تغییر پیدا کرده؟

  جواب:
  معمولأ در زمانیکه فرد تصمیم به بارداری می گیرید به دلیل استرس کمی پریودش نا منظم می شود از کیت ها تخمک گذاری استفاده کرده و نگران نباشید.
 • سئوال:
  سلام عرض میکنم .ببخشید برایه من چند سواله دیگه پیش اومده.من هر ماه دهم اغازه عادتمه و شونزدهم عادتم تموم میشه چون اطلاعات زیادی از این تست ها ندارم میخواستم ببینم روز هشتم سیکل یعنی چند روز بعد از پریودم میشه؟من این ماه دهم عادت شدم روز هفدهم تست رو شروع کردم و تا الان ادامه دادم اما فقط یک خط بالا ظاهر میشه و یه خط خیلی مبهم پایین.بعد شما گفتین که از هشتم سیکل شروع کنم میخواستم ببینم تا چند روز باید انجامش بدم؟

  جواب:
  تقریبأ تا روز 19 سیکل یعنی 29 هر ماه ادامه دهید.
 • سئوال:
  سلام، من این ماه می خوام اقدام به بارداری کنم و می خوام که از کیت های تخمک گذاری استفاده کنم، ولی پریودم در چند ماه گذشته به ترتیب 31 روزه، 30 روزه و الان 29 روزه شده ، از چه روزی باید از کیت تخمک گذاری استفاده کنم.مرسی

  جواب:
  از روز دهم سیکل
 • سئوال:
  با سلام.خواهش میکنم جوابم رو سریع بدین.من 10هرماه عادت میشم و 16پاک میشم من نمیفهمم هشتم سیکل چه موقع میشه برایه استفاده از تست.یعنی چند روز بعد از عادتم میشه؟؟؟

  جواب:
  2 روز بعد از پاک شدنتان
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید من1روز بعدازپاک شدن نزدیکی داشتم البته جلوگیری طبیعی انجام دادم اما میگن آب قبل از منی هم قدرت باروری داره.4 تا ال دی خوردم ازوقتی خوردم بدجور حالت تهوع دارم 12ساعت بعدش 4تا دیگه .تورور خدا بگید احتمال بارداری هست؟ آیا مایع قل از منی واقعا حاوی اسپرم هست؟ممنون

  جواب:
  خیلی کم
  بله سرشار از اسپرم است.
 • سئوال:
  باسلام،
  1)من از اردیبهشت امسال مراقبتهای قبل ازبارداری رو انجام دادم وازشهریور همخوابی بدون پیشگیری داشتم ولی هنوز باردار نشدم میخواستم بدونم تاچه زمانی بدنم ذخایراسید فولیک وآهنی که مصرف کردم رو حفظ میکنه؟حدود4ماه این مکملها رومصرف کردم.
  به مصرف اش ادامه دهید.

  2)برای تست بتا در ادرار یاخون ویابی بی چک آیابایدناشتا بود؟
  خیر

  باتشکرازپاسختان*
 • سئوال:
  ببخشيد كه دوباره سوال ميكنم اگه بخوام آزمايش خون بدم چه موقع مشخص ميشود باردار هستم يا نه .

  جواب:
  12-14 روز بعد از تخمک گذاری
 • سئوال:
  شب شما بخیر...
  سوال دیگه ای دارم: بعد از مثبت شدن تست تخمکگذاری ،چند بار باید نزدیکی داشته باشیم؟یکبار کافی ست؟

  جواب:
  بهتر است تعداد بیشتر باشد.
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید 1 سوال داشتم من 12 مهر پریود شدم زمان تخمک گذاری من میشه 26؟ تو چه تاریخی نزدیکی نداشته باشم چون تا یک سال دیگه باردار نمیخوام بشم.ممنون

  جواب:
  اگر مطمئن هستید بین 21 تا 29 نزدیکی بدون محافظت انجام ندهید.
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید .
  می خواستم بدونم آگه نزدیکی در زمان تخمک گذاری صورت بگیره جنین حتما پسر می شه یا نه ربطی نداره؟
  به احتمال 90% و با رعایت موارد دیگر در مقاله فوق پسر می شود.

  من یه دختر دارم و می خوام دوباره باردار بشم و خیلی می خوام یکی هم پسر داشته باشم می شه کمکم کنین .
  تنها روش 100% استفاده از تکنیک PGD می باشد که باید به مراکز ناباروری مراجعه کنید.
  مرسی از سایت خوبتون .
 • سئوال:
  ببخشید دوباره مزاحم شدم .
  روزهای پریود من از این قرار است .
  27فروردین،
  28اردیبهشت،
  خرداد نشدم،
  2تیر،
  5مرداد،
  5شهریور(21شهریور نزدیکی داشتم ولی باردار نشدم)،
  7مهر= می خواستم بدونم زمان تخمگذاری من چه موقعی است؟

  جواب:
  بدلیل نامنظمی پریود بهتر است از کیت های تخمک گذاری از روز دهم سیکل آغاز کنید.
  • سئوال:
   سلام
   ببخشید از روز دهم سیکل یعنی اینکه اگه 7 مهر اولین روز پریودیم بوده 16مهر میشه روز دهم سیکل؟درست متوجه شدم؟؟

   جواب:
   بله
  • سئوال:
   سلام،ببخشید انقدر سئوال می پرسم .
   از روز دهم سیکل باید هر روز از این کیت استفاده کنم و تا کی و چند روز؟؟

   جواب:
   تا اولین روزی که تست مثبت می شود تست را ادامه دهید.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد خدمت شما .ببخشيد من در تاريخ 1391/07/18 در روز تخمك گزاريم اقدام به بارداري كردم دقيقا ازچهار روز بعد يك درد خفيف زير دلم قست چپ احساس ميكردم و كمي ترشحات سفيد رنگ از روز هشتم و نهم ميبينم درد زير دلم تو اين دو روزه خيلي بهتر شده ميخواستم بدنم آيا من باردارم و مشكلي ندارم.

  جواب:
  12 روز بعد از تخمک گذاری یک تست بتا انجام داده و جوابش را برایم بنویسید.
 • سئوال:
  با سلام
  من ماه قبل روز25 پریود شدم این ماه 26میشه بگین چه روزی روز تخمک گذاریمه من بعد از 6 سال تصمیم گرفتم بچه دار بشم و میخوام پسر بشه پس مهمه که حتما روز تخمک گذاری باشه شما لطف کنید بگید روز تخمک گذاری رو و اگر میشه راههای مطمین تعیین جنسیتم توضیح بدید البته ببخشید
  راستی من از ماه پیش شروع کردم به خوردن چیزای گرم و همسرم یعنی همش این چند سال ما مود غذایی گرم و مقوی خوردیم و ماه بعدی قصد بارداری دارم ممنون اگه بگین روز تخمک گذاریمو ماه بعدم میگم و اینکه چه کارای دیگری کنم واسه پسر دار شدن مرسی

  جواب:
  بهتر است از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و مقاله فوق را بدقت بخوانید.
 • سئوال:
  با سلام خدمت شما من 10هر ماه پریود میشم و 16 پاک میشم سیکل عادتم 30 روزه اس باید از چه زمانی تست رو شروع کنم؟و تا چه زمانی ادامه بدم؟من این ماه از هشتم سیکلم شروع کردم و امروز 3روز استفاده از تستمه اما هنوز که هنوزه یه خط پررنگ بالاس یه کمرنگ پایین.من باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟

  جواب:
  تا زمان مثبت شدن تست یعنی پررنگتر شدن خط تست نسبت به خط کنترل اقدام کنید.
 • سئوال:
  سلام من 12 مهر پریود شدم و 18 پاک شدم. 25 و26 مهر دردی در سینه هام احساس کردم مربوط به تخمک گذاری هست ؟؟ یا چیز دیگه؟؟؟

  جواب:
  سیکل هایتان چند روزه است.
 • سئوال:
  سلام دردناک شدن سینه در زمان تخمک گذاری طبیعی هست ؟ یا نشاندهنده چیز دیگری هست؟

  جواب:
  طبیعی است.
 • با تشکر از شما
 • سئوال:
  سلام
  من 22 سالمه میخوام همین ماه باردار بشم
  رفتم بهداشت به من گفتن بعد از آخرین روز قاعدگی هر یک شب در میان نزدیکی کنم
  این نزدیکی های مکرر اگه سلول جنین شکل بگیره و من همینجور نزدیکی کنم بهش آسیبی نمیرسونه ؟؟؟؟

  جواب:
  خیر
 • سئوال:
  سلام دیگه دارم فکر میکنم که همه این سوال و جوابها الکیه چون من چند بار سوال پرسیدم و کسی پاسخگو نبود

  جواب:
  اگر جواب سئوالتان را نگرفته اید مجدد سئوال تان را بگذارید.
  مدت زمان پاسخ به سئوالاتتان بین 3 الی 7 روز می باشد. بنابراین از طرح سئوالات اورژانسی خودداری نمائید و در این مواقع از پزشکتان سئوال کنید.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد من آخرين پريوديم 06/07/1391 بوده ميخواستم بدونم تا به امروز من چند هفته باردارم

  جواب:
  فکر نمی کنم هنوز تست بارداری تان مثبت شده باشد.
 • سئوال:
  سلام.من ماه پیش با استفاده از کیت تخمکگذاری روز تخمک گذاریم رو تعیین کردم و اقدام به بارداری کردم.روز 13 دوره ،نشانگر مثبت بود.روز 22 و 23 لکه بینی داشتم.از روز 25 ام به مدت 5 روز خونریزی داشتم.مثل دوران پریودی. این ماه پریود نشدم . تست بارداری دادم مثبت بود. می خواستم بدونم این خونریزی شدید که با درد هم همراه بود، طبیعی بوده؟ در ضمن من به علت درد زیاد از مفنامیک اسید هم استفاده کردم. خیلی نگران سلامتی جنین هستم.

  جواب:
  سریعأ با متخصص زنانتان مشورت کنید.
 • سئوال:
  با سلام من در روز 27/07/1391 رفتم آمايش بتا دادم و جوابش 16.37 بود

  جواب:
  اگر در فواصل 48 ساعت مقدارش دو برابر شود نشانه رشد خوب داخل رحمی جنین می باشد.
 • سئوال:
  سلام من 1 ساله ازدواج کردم و روش پیشگیریم طبیعی بوده و تا حالا از هیچ قرصی استفاده نکردم حتی ال دی . تاریخ پریود هام 8شهریور 12 مهر هست در تاریخ 20 مهر از قرص ال دی به صورت اورژانس پیشگیری کردم برای اولین بار و امروز 30 مهر دچار خونریزی شدم میشه بگید علتش چیه؟

  جواب:
  اختلال هورمونی ناشی از مصرف قرص
 • سئوال:
  سلام، خسته نباشید .
  به نظر شما نرم افزار تقویم تخمکگذاری درست عمل می کنند؟ و تاریخهایی که برای زمان تخمکگذاری می دهند دقیق هستند ؟؟؟میشود به آنها اطمینان داشت ؟؟؟

  جواب:
  در افرادیکه سیکل های منظم دارند درست عمل می کند
 • سئوال:
  باعرض پوزش:
  می خواستم بدونم کیتهای تست تخمکگذاری خیلی دقیق هستند و میشه اطمینان کامل داشت ؟؟
  خیلی برام مهمه که لقاح دقیقا در روزهای تخمکگذاری انجام بشه !

  جواب:
  در خانمهائیکه پریودهای نامنظم دارند بهترین روش می باشد.
 • سئوال:
  با سلام ببخشيد تست حاملگي من مثبت شد ميخواستم بدونم از تاريخ آخرين پريوديم كه 06/07/1391 بوده من چند هفته باردارم

  جواب:
  تیتر تست بتا یتان چقدر بوده و پریودتان منظم بوده یا خیر
 • سئوال:
  سلام سوالی که پاسخ دادید( سلام من 1 ساله ازدواج کردم و روش پیشگیریم طبیعی بوده و تا حالا از هیچ قرصی استفاده نکردم حتی ال دی . تاریخ پریود هام 8شهریور 12 مهر هست در تاریخ 20 مهر از قرص ال دی به صورت اورژانس پیشگیری کردم برای اولین بار و امروز 30 مهر دچار خونریزی شدم میشه بگید علتش چیه؟)پممنون از پاسختون میخواستم بدونم الان این خونریزی پریود آبان محسوب میشه؟

  جواب:
  به هر حال بعد از مصرف این داروها به صورت موقت تا چند ماه دچار اختلال پریودی می شود که بعدأ بهبود می یابد.
 • سئوال:
  خونریزی بعداز استفاده از روش اورژانس پیشگیری نشان از عدم بارداری هست؟
  خیر

  پریود نامنظم میشه با این کار؟ اگه نامنظم بشه دوباره منظم میشه؟
  بله

  ممنون
 • سئوال:
  پس میشه بگید چندروز بعداز این خونریزی از بی بی چک استفاده کنم واسه عدم بارداری؟

  جواب:
  سئوالهایتان را کامل مطرح کنید.
 • سئوال:
  با سلام بله پريود منظمي دارم و ميزان بتايم 875 ميباشد ميخواستم بدونم چند هفته باردار هستم و ميخواستم بدونم دردهاي زير شكمي شبيه به پريود در اوايل بارداري طبيعي است ضمنا آخرين پريودم در تاريخ 06/07/1391 بوده است.

  جواب:
  4+2
  خیر ، پزشکتان را در جریان این دردها قرار دهید.
 • سئوال:
  سلام.شروع قاعدگی من در سه ماه گذشته روز اول هر ماه بود.دو ماه است که قصد بچه دار شدن دارم. اما حامله نشدم و این ماه 3 ابان پریود شدم.روز تخمک گذاری من چه روزی است؟برای پسر چه روزهایی نزدیکی مناسب است؟ممنون

  جواب:
  بهترین روش برای شما استفاده از کیت های تخمک گذاری می باشد.
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید.....

  من قبلا ازتون سوال کردم و شما گفتید از روز 8 کیت رو استفاده کنم ..... من 28 مهر پریود شدم و 5آبان باید تست بزنم حالا میخواستم بدونم که در چه صورت تستم مثبت میشه؟؟؟؟؟(تا حالا از کیت استفاده نکردم اینم که گرفتم راهنما نداره)
  خط تست باید پررنگتر از خط کنترل شود.

  بعد فقط میدونم که از 10 صبح تا 4بعد از ظهر میشه تست زد درسته؟؟؟؟؟
  بله

  وقتی مثبت شد تا چند روز نزدیکی باید داشت؟؟؟
  16-36 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود

  اگه باز بارداری صورت نگرفت مشکل از چیه؟؟؟؟
  باید تست های هورمونی تان و شوهرتان چک شود.

  دکتر برام سونو رنگی نوشته واسه ماه بعد.....
  نمیدونم ضرر داره یا نه؟؟؟؟؟
  خیر

  خیلی خیلی ممنون از لطف شما.......
 • سئوال:
  سلامـــ
  میشه بگین که تخمک و اسپرم هر کدوم تا چه مدت زنده میمونه ؟؟ یعنی تا چند وقت قابلیت لقاح رو دارن؟؟
  اسپرم در محیط واژن 5-3 روز
  تخمک یک روز

  و سوال بعدیم اینه که : وقتی من یک شب در میان بخوام نزدیکی کنم تا شروع قاعدگی بعدیم باید ادامه بدم این کار رو ؟؟؟
  تا 2 روز بعد از تخمک گذاری
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید.....

  میخواستم بدونم که با وجود سرما خوردگی و مصرف سفیکسیم و سیتریزین و بتامتازون و چنتا آمپول دیگه که نمیدونم اسمش چیه باز میشه واسه بچه دار شدن اقدام کرد البته یه روز بعدش؟؟؟

  خواهش میکنم زوتر جواب بدین مهلت ندارم!!!!!

  جواب:
  خیر
 • سئوال:
  سلام مرسی از جوابتان
  وقتی تخمک یک روز زنده می ماند چطوری تا دو رو بعداز تخمکگذاری احتمال بارداری وجود داره؟؟؟
  چون با انجام تمام تست ها زمان دقیق تخمک گذاری معلوم نیست بنابراین باید دو روز در نظر گرفته شود.

  شما شستشو باجوش شیرین را برای قلیائی کردن توصیه می کنید ؟آیا آسیبی به اسپرم نمی رسه؟
  خیر

  اگر تخمکگذاری انجام باشد همچنان خط تست پررنگتر از خط کنترل باقی می ماند ؟
  بله

  روزی چند بار تست کیت را انجام بدم؟
  یکبار
 • سئوال:
  سلام بعد از استفاده از فرص ال دی به صورت اورژانسی و بعداز چند روز که خونریزی شد واسه مطمئن شدن از عدم بارداری چند روز بعد از بی بی چک استفاده گنم خوبه؟

  جواب:
  چهارده روز بعد از نزدیکی
 • سئوال:
  سلام باز هم تشکر و خداقوت
  می خواستم بدونم وقتی جواب تست تخمکگذاری مثبت شد اولین نزدیکی باید 16 تا 36 ساعت بعدش صورت بگیره و یا تا ، 16تا36 ساعت وقت داریم که لقاح انجام بشه ؟؟؟

  جواب:
  بعد
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید خدمته شما.من اون روزایی رو که شما فرمودین برایه شروع تست اقدام کنم رو کردم و نزدیکی هم داشتم .فردا 10 شروع عادت هر ماهه منه اما هیچ علائمی ندارم میخواستم ببینم امکان داره من باردار باشم؟من میتونم امروز یا فردا اگه عادت نشدم از بی بی چک استفاده بکنم؟

  جواب:
  بله
 • سئوال:
  امروز 10شروع عادتمه از بی بی چک استفاده کردم اما فقط یه خط ظاهر شد که نشون دهنده ی اینه که باردار نیستم اما علائم پریودی هم ندارم من الان باید منتظر پریود شدن باشم؟لطفا راهنماییم کنین با تشکر از سایت خوب شما

  جواب:
  روز 28 سیکل تان تست بتا در خون انجام دهید.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد خدمت شما .من 5 هفته باردار هستم و از همان اوايل حاملگيم زير شكمم درد ميكرد و و قتي درد داشتم يه ترشحات سفيد رنگي رو ميديدم ديروز رفتم دكتر برايم شياف پروژسترون 400 تجويز كرد و بهم گفت استراحت داشته باش ضمنا من تا به امروز لكه بيني يا خونريزي نداشتم .ميخواستم بدونم برا بچم مشكلي پيش نمياد يا سقط نميشه .از ديروز دارم از شياف استفاده ميكنم.

  جواب:
  ابتدا تحت صلاحدید پزشکتان در اولین زمان ممکن سونو انجام داده تا یک بررسی اولیه از جنین و طول سرویکس بدست آید.
 • سئوال:
  سلام وقتتون بخیر....... .

  میخواستم بپرسم من کیت رو استفاده کردم از روز 8 تا 3 روز که هر 3 بار خط پایین پرنگ و خط بالا کمی کمرنگ تر بود یعنی جواب مثبته؟؟؟؟؟
  بعد تو همون شبها نزدیکی انجام شده درسته؟؟؟؟

  باتشکر از سایت خیلی خوبتون.......

  جواب:
  زمانی تست مثبت است که خط تست پررنگتر از خط کنترل باشد. معمولأ خط کنترل خط بالایی است از سمتی که نوار وارد ادرار می شود.
 • سئوال:
  با سلام دوباره.من جمعه 12پریود شدم و روز اخر عادته من جمعه هفته ی اینده اس یعنی من 18 پاک میشم.برایه من سوالایی پیش اومده و اون اینکه این بار باز هم باید از تست تخمک گذاری استفاده بکنم؟
  بله

  یا یک شب در میون نزدیکی داشته باشم احتمال باردار شدنم هست؟
  بهتر است از کیت تخمک گذاری به همراه مورد فوق استفاده کنید.

  اگه قراره تست استفاده بکنم از کی شروع کنم و تا چه زمانی ادامه بدم؟
  از روز دهم

  و اینکه من اصلا نمیتونم به این باور برسم که خودمو مادر بدونم یعنی اعتماد به نفسم خیلی پایینه احساس میکنم هیچ وقت باردار نمیشم باید چیکار کنم؟
  مشاوره روانشناسی
 • سئوال:
  سلام پریود هام در تاریخ 8مرداد 9 شهریور 12مهر بوده 20 مهر رابطه داشتم (جلوگیری طبیعی) مطمئن بودم که منی وارد بدنم نشده اما توسایتتون خوندم مایع قبل منی حاوی اسپرم هست نگران شدم و به روش اورژانس ال دی خوردم در30 مهر خونریزی داشتم که تا 6آبان ادامه داشت .الان 4روزه دارم از بی بی چک (11آبان تا 15)استفاده میکنم منفی هست مطمئن باشم باردار نیستم؟
  بله

  آیا آبان نباید دیگه پریود بشم ؟؟تورو خدا خیالمو راحت کنید چون تصمیم من و همسرم واسه سال بعد هست ممنونم
  بستگی به دوره سیکل تان دارد.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشید
  من 3مهر و 30 مهر پریود شدم و شهریور ماه 6 ام پریود شدم می خواستم بدانم تاریخ تخمک گذاری من چه روزیه؟
  با سپاس از شما

  جواب:
  احتمالأ روز 13 یا 14 آبان
 • سئوال:
  با سلام
  من از 13 سالگی که پریود شدم همیشه پریودم نامنظم بوده. دو سال پیش رفتم دکتر زنان 6ماه قرص ld خوردم منظم شد اما بعد از اینکه قرص رو کنار گذاشتم دوباره نامنظم شد.
  4 ماه بازم پیش دکتر رفتم مدروکسی پروژسترون داد گفت از 12 پریود هرشب دوتا بخور اما تاریخ پریودام اینجوریه:
  25/5/91
  23/6/91
  23/7/91
  18/8/91
  دکتر برام تست اندومتریوز (CA125)هم نوشت منفی بود. تورو خدا بگین مشکل من چیه خیلی نگرانم؟ میخوام باردار بشم اما تا حالا نشدم.
  البته بهم دوتا آمپول HCG هم داد گفت همون شب 12 پریود بزنم اما نزدم برای بارداری.
  این داروها عوارض بدتری نداره؟

  جواب:
  بهتر است تمام تست های و سونوهایی که تاکنون انجام داده اید برایم بنویسید.
  خیر برای ازاد کردن تخمک گذاری استفاده می شود.
 • سئوال:
  بادرود
  اولین روز آخرین پریودی من 6 آبان بوده می خواستم بدونم اگر در این روزها باردار شوم بچه در چه ماهی به دنیا خواهد آمد؟
  موفق و بهروز باید

  جواب:
  مرداد 92
 • سئوال:
  سلام . وقت شما بخیر

  من 31 ساله هستم و 4 ساله که ازدواج کردم و می خواهم اقدام به بارداری کنم. سه ماه قبل سونوگرافی کردم و در روز 13 سیکل بود اندازه فولیکول 17 mm بود وپزشک عمومی گفت همه چیز سالمه و طبیعی است ازمایش ادرار و خون هم طبیعی و سالم بود. دو ماه قبل هم نزدیکی بدون کاندوم داشتم اما باردار نشدم.
  برای معاینه به یک ماما مراجعه کردم گفت سالم هستم و زخم رحم هم ندارم اما وقتی سینه های من را خیلی فشار داد از سینه چپم به اندازه کمتر از یک قطره مثل اشک چشم ترشح کرد خانم ماما به من گفت که مهر مادری من زیاد است و ممکنه اصلا تخمک گذاری برای من اتفاق نیافته من...

  جواب:
  نگران نباشید در روز سوم سیکل تست های هورمونی به همراه پرولاکتین انجام داده و جوابش را برایم بنویسید.
 • لیلیان خانمی
  یکشنبه 21 آبان 1391 - 21:45
  سئوال:
  باسلام وخسته نباشید من این ماه دوره عادتم 31 روز بوده از کی باید کیت تخمک گذاری انجام بدم ممنون

  جواب:
  روز دوازدهم.
 • سئوال:
  سلام.
  میشه همزمان با حامله گی قرص فروس سولفات استفاده کرد؟
  ممنون

  جواب:
  بله
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشید
  من موقع پریود زیر شکمم درد میکنه و اقدام به بارداری کردم الان از موقع پریودم چند روزه گذشته و فقط زیر شکمم بعضی اوقات درد خفیفی احساس می کنم آیا امکان داره باردار باشم یا نه

  جواب:
  بعید است باردار بشوید.
  • سئوال:
   یعنی اینقدر مطمئن هستید چون من الان 8 روزه از وقت پری گذشته

   جواب:
   اگر پریود تان نامنظم باشد هیچ اطمینانی وجود ندارد و باید تست بتا را در خون انجام دهید.
 • سئوال:
  با سلام مجدد
  منظ.ر شما از روز سوم سیکل یعنی روز سوم پریودیم؟
  بله

  و تست هورمونی به همراه پرولاکتین را می شود کمی راجع به اون توضیح دهید.اگر برم آزمایشگاه بدون نسخه دکتر برایم انجام می دهند؟؟
  باید پزشک برایتان بنویسید و اطلاعات خوبی از وضعیت سیکل تان و ذخیره تخمک تان به ما می دهد.

  باز هم از سایت خونتون ممنون و متشکر
 • سئوال:
  سلام وخسته نباشيد.
  من كم كاري تيروييد دارم.با قرص لووتيروكسين سديم تقريبن كنترل شده وهفت ماهه پريدام سي وچهارروزه شدن.
  الان بنظر شما پريدهام مرتبن؟
  بله

  من چهار ماهه از گيت مكس 14استفاده ميكنم.ازروز 18 پريدم هرروز ساعت 2بعداز ظهر تست ميزنم معمولا روزاي 21و22دو خط كمرنگه و روزاي 23 پررنگتر ميشه.روز 24 هم باز پررنگه.
  سوال
  الان روز تخمكگذاريم. كي ميشه؟؟
  باید روز 20 یا 21 باشد ولی چرا کیت خوب جواب نداده می تواند ناشی از تعداد کم فولیکولهای در حال تحریک باشد که بهتر است یک سونوی تخمدان هم داشته باشید.

  آيا امكان داره تخمكگذاري فقط 10 ,11 روز با پريد بعدي فاصله داشته باشه؟
  فقط 14 روز

  ممنون ميشم اگه جواب بدين چون ميخوام ماه آذر لقاح داشته باشم وروز تخمكگذاري برا پسر دار شدن مهمه لطفا راهنماييم كنين. 
 • سئوال:
  لطفا يه مارك خوب از گيتهاي تخمك گذاري رو معرفي كنين كه مطمين تره.

  ممنونم.

  جواب:
  Acon
 • سئوال:
  سلام
  من دوره های پریودم از فروردین تا حالا 2 بار 29 روزه 2 بار 28 روزه 1 بار 27 روزه و 4 بار 26 روزه بوده
  به نظرتون من باید کدوم رو حساب کنم

  جواب:
  بهتر است از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و از روز هشتم
 • سئوال:
  سلام و خسته نباشید.چند روز پیش سوالم رو فرستادم و چون جواب نگرفتم دوباره می فرستم. پریود من در ماههای اخیر 30/1
  28/2
  24/3
  22/4
  23/5
  22/6
  18/7
  15/8
  بوده است.البته در یکی از ماهها از قرص ال دی به صورت اورژانسی استفاده کردم.چند ماه است که تصمیم به بارداری گرفتم،قبلا سیکل ماهانه منظمی تقریبا 28 روزه داشتم.سوال اینکه دوره های من چند روزه است؟
  نامنظم است

  چه موقعی از کیت تخمک گذاری استفاده کنم.از سایت خوبتون تشکر می کنم.ممنون میشم زودتر جواب بدین
  از روز نهم استفاده کنید.
 • سئوال:
  سلام.ممنونم از پاسخهاتون.
  من سونويي براي مطمين شدن از سلامت تخمدان وكيست و اينجورچيزا دادم.وسالم نشون داده.حتي معاينه هم شدم الحمدولله نه عفونتي نه چيزي.
  سوال
  آيا امكان داره دچار تنبلي تخمدان شده باشم؟
  نتیجه تمام تست ها و سونوهایتان را برایم بنویسید.

  فرموديد سونوي تخمدان بدم.منظورتون واژينال اگه باشه دقيقا چندم پريدم بدم؟
  روز سوم پریود

  ببخشيد زياد سوال ميكنم دكترم قرص متفورمين بهمراه كپسولا وقرصاي ديگه برا تعيين جنسيت داده البته به همه ي مريضاش ميده.
  سوال
  آيا با خوردن اين قرصا دچارچند قلويي ميشم؟
  احتمالش زیاد است.

  البته متفورمينو هنوز شروع نكردم ماه بعد شروع ميكنم.ميشه بگيد متفورمين براي چي ميده؟
  تحریک تخمک گذاری

  خيلي ممنونم كه وقت...
 • سئوال:
  سلام عرض میکنم.میخواستم بدونم ایا قبل از اقدام به بارداری نیازی هست که پیش دکتر زنان برم و ازمایشاتی انجام بدم یا نیازی نیست؟

  جواب:
  بله
 • سئوال:
  باعرض سلام وخسته نباشيد.
  فرموده بوديد نتيجه ي سونومو براتون بنويسم.
  بشرح زير ميباشد:
  سونوگرافي رحم وتخمدان
  سايز رحم در برش ميدساژيتال 80*38ميليمتر بوده ومنظره ي اكوي اندومتر وميومتر در حد عاديست.ضخامت اكوي اندومتر 8/5ميليمتر است.سايز تخمدان راست29*15ميليمتر وتخمدان چپ 30*11 ميليمتر بوده واكونيژه تخمدانها در حد طبيعي است.ويك فوليكول اكوفري با قطر متوسط 10 ميليمتر در تخمدان راست ويك فوليكول اكوفري با قطر متوسط 9 ميليمتر.
  در تخمدان چپ ديده ميشود .mass با مايع آزاد صفاقي در آندكسها ديده نشد.
  نظريه_ نوع مرض خاصي ديده نشد.
  ....... اين سونومربوط به ت6 شهريوره كه...

  جواب:
  سونوی تان که طبیعی است.
 • سئوال:
  با سلام بقيه سوالام مونده هنوز ببخشيد مزاحم ميشم....
  پريد بعديم 8/1 اتفاق افتاد بازم 12 روز بعد از تخمكگذاريم!نظرتون چيه؟
  احتمالأ نتیجه تست را خوب نتوانستید تفسیر کنید.

  اما نتيجه ي تستاي اين ماهد8/19 يه خط كمرنگ.8/20 خط كنترل پررنگتر از خط تست.وضعيت روزاي 20,21,22 تقريبن مشابه.روز 23 پررنگتر ازروزاي قبل وکمرنگترازخط کنترل.روز 24 دو خط كمرنگ.متاسفانه شهركوچيك محل سكونتم تست تخمگذاري نداشتن بخرم...
  فك كنم اينماه تخمکگذاري نكردم!نظرتون چيه؟
  خواهشن مفصلجواب بدين من برا دكتر به مركز استان ميرم.اينجاسونوي واژينال نداره.باسونوي معمولي ميشه روز دقيق آزادشدن تخمكوبفهميم؟
  شماگفتين سوم پريدم بدم!دكترم گزپنجم يه...

  جواب:
  دقیقأ به من بگوئید سیکل تان چند روزه است و ایا منظم است یا خیر
  تمام آزمایشات و سونوهایی که تاکنون انجام داده اید را برایم بنویسید.
  • سئوال:
   شما نظرتونو راجع بع سونويي كه براتون نوشتم نگفتيد كه اندازه فوليكول ها در روز 23 پريدم چه تفسيري ميتونه داشته باشه؟اون سونو مربوط به روز 23 بريدم هست ومن 12 روز بعد از اون سونو پريد شدم.

   ممنون از حوصله اي كه بخرج ميدين.

   جواب:
   اندازه فولیکول در روز 23 فاقد ارزش است. بطور دقیق تمام آزمایشات و سونوهایتان را (با درج روزی از سیکل که تست انجام شده است).
 • سئوالش:
  سلام دوباره و عرض خسته نباشید.من دو تا سوال داشتم که میخواستم ببینم باید چیکار کرد.مامان من 54سالشه بدنش فیبروم دارم و پیش دکتری که رفته گفتن که رحمش بزرگ شده میخوام ببینم که الان باید چیکار کنه ؟و سوال دوم اینکه زمانی که میخواد ادرارش رو تخلیه بکنه میگه احساس میکنم کامل تخلیه نمیشه و مثانه درد میگیره به نظر شما باید چیکار بکنه؟

  جواب:
  در هر دو حالت به یک متخصص زنان مراجعه کرده و در صورت صلاحدید ایشان عمل جراحی یا درمان دارویی باید انجام شود.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد. آخرين پريودي من 06/07/1391 بوده ميخواستم بدونم چند هفته باردارم .

  جواب:
  اگر سیکل تان منظم بوده باشد حدود 7 هفته
 • سئوال:
  با سلام وخسته نباشید با عرض پوذش ابتدا میخواهم چه طور متوجه خط تست و خط کنترل بشم من دوبسته تهیه کردم و متوجه نمیشم چون من همیشه 17-18 هرماه پریود میشم ضمناً 30سالمه الان هم قصد بارداری دارم این ماه هم 18ابان پریود شدم حالاروز تخمک گذاری من طبق فرمایشاتتون 15 میشه یا نه لطف کنی کمک و راهنماییم کنید چه طوری از از چک کنند تخمک استفاده کنم مرسی ممنون میشم هر چه زودتر جوابمو بدین مرسی

  جواب:
  مقاله مربوط به کیت تخمک گذاری را دقیق بخوانید و به احتمال زیاد روز تخمک گذاری شما روز 16 سیکل می باشد.
 • سئوال:
  با عرض سلام و خسته نباشید ......

  میخواستم بدونم که من 28 مهر پریود شدم و با استفاده از کیت،روز تخمک گذاریمو پیدا کردم و برای بارداری اقدام کردم،حالا امروز 28 آبان هست و من پریود نشدم بی بی چک زدم منفی بود !!!! میشه بگید با این وجود باز ممکنه باردار باشم یا نه؟؟؟؟

  ممنون میشم هر چه زودتر جوابمو بدین،متشکرم...

  جواب:
  سریعأ یک تست بتا در خون انجام دهید.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشيد .در هفته هفت بارداري هستم و از اوايل حاملگيم دل درد و ترشح داشتم در هفته چهار بارداري دكتر به من يك بسته شياف پروژسترون داد .تا زماني كه استفاده ميكردم خيلي خوب بود و بهتر شدم زماني كه دارويم تمام شد دوباره دل درد و ترشحم شروع شد به همين خاطر دوباره شياف گرفتم و اسفاده كردم تا به حال دو بسته استفاده كرده ام ميخواستم بدونم مشكلي براي جنينم نداره ؟وآيا شياف پروژسترون چه مضراتي دارد.ممنونم

  جواب:
  مشکلی ایجاد نمی کند ولی بهتر است تحت صلاحدید پزشکتان داروی فوق را مصرف کنید.
 • سئوال:
  با سلام و تشکر از شما
  من 26 سالمه 7 ساله ازدواج کردم توی این مدت مرتب سونو وآزمایش دادم مشکلی نبوده تا 5 ماه پیش در یک ماه دو بار پریود شدم دکتر رفتم سونوی واژینال انجام دادم گفتن تخمدان چپم یه کیست 27میلی مشاهده شد که بعد از مصردو دوره قرص یاسمین به 17 میلی کاهش سایز داد دکترم گفتن بهتر باردار بشم بعد از انجام آزمایشات ... درضمن پریودهای من منظمه و28 روزه است آبان با استفاده از تست تخمک گذاری روز تخمک گذاری من روز 12 سیکلم بود نزدیکی کردم ام روز 18 آبان سر28 روز پریود شدم ودیروز که روز 12 سیکلم بود تست مثبت شد ونزدیکی کردیم . با این وجود چرا باردار نشدم

  جواب:
  وقتی روز 12 مثبت شود باید روز سیزدهم و چهاردهم نزدیکی کنید.
 • سئوال:
  با سلام
  من 29 ساله ام
  5 ماه تصمیم به بارداری گرفتیم تقریبا بعد از پریود یک روز درمیان نزدیکی داشتیم در ضمن دو ماه پیش دکترم بهم گفت تو رحمم یه زخم کوچیک بود و کیست تخمدان چپ دارم که 4سانتی متره، از اون زمان پریوذم نامنظم شده آیا من مشکل بارداری دارم ؟

  جواب:
  زخم های دهانه رحم می تواند باعث ناباروری شود سعی کنید آنرا درمان کنید.
  کیست تخمدان هم اگر باعث اختلال هورمونی شود باید درمان شود.
 • سئوال:
  با سلام
  در مورد اینکه با نشستن در محلول اب و جوش شیرین رحم را قلیایی کنیم چند وقت قبل یک ماما به من گفت که باید بایک سرنگ این محلول را به داخل رحم بفرستی نشستن در محلول هیچ تاثیری ندارد
  حالا سوال من از خدمت شما این است ایا تزریق محلول جوش شیرین و اب به واژن و رحم مشکلی ایجاد نمی کند و اگر باردار شوم برای سلامتی جنین خطرناک نیست اساسا کدام یکی از این دو روش موثرتر و کم خطر تر است؟

  با تشکر فروان از وب سایت خوب و عالی شما و همینطور از اینکه به سوالات ما پاسخ می دهید

  جواب:
  روش سرنگ موثر تر است ولی خطری برای جنین ندارد.
 • سئوال:
  Salam. Man 4salo nime ezdevaj kardam. Alan ghasde bardari daram. Az ghorse jelogiri estefad Nemikonam. va periodi ham 3tir 5mordad 22shahrivar 30 mehr bode. Az roze chandon az test lh estefade konam?

  جواب:
  از روز دهم
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشید
  آیا در هفته هفتم حاملگی میشه جنین رو با سونوگرافی تشخیص داد
  بله

  و سوال دوم اینکه آزمایش بتا باید چقدر باشه تا جواب تست مثبت بشه
  بالای 25
 • سئوال:
  سلام باعرض خسته نباشید به شما.
  آیا مارک مکس 14 قابل اطمینان هست؟
  قابل قبول است.

  من 3ماه پشت سرهم اول سیکلم سوم هر ماه بود ولی این دفعه29 آبان شد.از چه روزی تست رو شروع کنم؟
  از روز دهم آذر
 • سئوال:
  اول یه تشکر به خاطر اینکه اینقدر سریع و کامل به همه جواب می دید...
  اگه یادتون باشه من تو چند ماه اخیر که اقدام به بارداری کردم و از کیتهای تخمکگذاری استفاده کردم،پریودم نامنظم شده...همیشه پریود من روز 17 هر ماهه اما یه ماه 2 روز عقب افتاد(یعنی شد 19 هم)ماه بعد 6 روز زودتر شروع شد(یعنی 11 هم ماه) و ماه بعدش من 37 روز پریود نشدم و درست روز 17 پریود شدم.یعنی 11 هم یک ماه تا 17 هم ماه بعد پریود نشدم که فکر کردم باردارم و البته لکه بینی داشتم و رفتم تست بتا دادم که منفی بود.اما تو یه جایی از دوستی که باردار بود،شنیدم اگر پریودها بعد از اقدام به بارداری نامنظم...

  جواب:
  معمولأ اقدام به بارداری منجر به ایجاد استرس می شود که خودش منجر به اختلال در نظم پریودی می شود.
 • سئوال:
  خواهش می کنم به این سوالم هم جواب بدید.ماه پیش من از کیت تخمک گذاری استفاده کردم اما بعد از چند روز خط تست پر رنگ شد اما پررنگتر از خط کنترل نشد!یعنی هر دو به یه اندازه پر رنگ و قرمز شدن! این به این معنی ست که من ماه پیش تخمک گذاری نداشتم؟ چون خط تست پررنگتر نشد و رزهای بعد هم کمرنگ و کمرنگتر شد!

  جواب:
  از چه مارکی استفاده کردید.
 • سئوال:
  سلام
  من تازه به شما پیوستم
  لطفا درباره نحوه استفاده از کیت lh راهنمایی ام کنید.
  مارک کیت Acon هست و هیچ راهنمایی نداره.
  ضمنا من تا حالا پریود 28 روزه داشتم اما دوره گذشته 31 روزه شد. کی از کیت استفاده کنم بهتره؟
  ممنون

  جواب:
  نحوه استفاده آن درست مانند بی بی چک است. با این شرط که بعد از 10 دقیقه جواب را بخوانید و خط کنترل باید پررنگتر از خط تست باشد.
  از روز دهم استفاده کنید.
 • سئوال:
  سلام وقتتون بخیر من روز 5 آذر ساعت 3 بعدازظهر از کیت استفاده کردم که هر دوتا خط واضح و صورتی پررنگ بودند.متاسفانه روزهای قبلش استفاده نکرده بودم تا تغییر رنگها رو متوجه بشم. چون نی نی پسر میخوام فرداش ساعت 4 بعد از ظهر نزدیکی داشتم، همینطور شب ساعت 11. همون روز دوباره از کیت استفاده کرده بودم که به نظرم خط تست یکم کمرنگتر از روز قبلش بود ولی هنوز واضح بود. فردای اون روز یعنی 7 آذر دوباره از کیت استفاده کردم واینبار کمرنگ شده بود.میخواستم بدونم دقیقا از زمان تخمک گذاری، lh کم میشه و کیت جواب منفی رو نشون میده؟یا اینکه ممکنه همون روز 5 آذر من تخمک گذاری...

  جواب:
  بعد از مثبت شدن تست معمولأ دو تا سه روز تست مثبت باقی مانده و بعد منفی می شود.
  احتمالأ تخمک گذاری شما زودتر بوده است.
 • سئوال:
  با سلام و خسته نباشید
  تست بتا در خون دادم و جوابش بصورت زیر است
  beta hcg......................) 300
  non pregnant: 0-10
  suspicious :10-50
  pregnant:)50
  منظور از علامت ( بزرگتر است
  در ضمن چون زیر شکمم هم گاهی اوقات درد میکردسونوگرافی رفتم و گفتن دیواره رحم ضخیمتر شده و کیست کوچک 24mmدر تخمدان چپ قرار دارد آیا این دردها میتونه علائم جایگزین شدن جنین باشه ؟
  یه سوال دیه هم داشتم من 17 مهر لکه بینیم شروع و در 21مهر پریود شدم الان چند هفته باردارم؟

  جواب:
  ابتدا دو تا تست تیتر بتا به فاصله 48 ساعت انجام داده و عددش را برایم بنویسید. چون نتیجه سونو با تاریخ پریودت هم خوانی ندارد
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید من 3روز پیش سوال پرسیدم ولی جواب ندادید.مردادوشهریور ومهروآبان روزسوم اول پریودم بود ولی آذر ماه29ام پریود شدم .7و8 آذر از تست مکس14 استفاده کردم فقط یک خط پر رنگ شد.به نظرشماچه روزی اقدام کنم یا تست رو شروع کنم.آیا نیازی به سونو هست؟

  جواب:
  چطوری در 29 آذر پریود شدید؟؟؟؟
  از روز دهم سیکل تست تان را شروع کنید.
  به احتمال زیاد بین روزهای 15 تا 18 هر ماه امکان تخمک گذاری دارید.
 • سئوال:
  سلام من همیشه دوره پریودهامنظم و 28روزه بوده ولی از مهر ماه که اقدام داشتم پریودها عقب جلو شده ماه اول29 روزه ماه دوم 25 روزه و این ماه 26 روزه ضمنا طول دوره خونریزی هم کم شده 2 روزه شده و روز سوم بصورت لک و کمه خیلی .... ماه پیش که 25 روزه بودم روز 12 کیت مثبت شد ایا باید همون 12 اقدام کنم یا روز 14 ذر ضمن ایا کیت باید هر دوخطش پررنگ بشه

  جواب:
  تست را از روز هشتم شروع کنید.
  خط تست پررنگتر از خط کنترل باید باشد تا تست مثبت شود.
 • سئوال:
  سلام
  از جوابتون تشکر می کنم
  چرا روز 13 و 14 تست منفی میشه اگه بعد از دو ماه باردار نشم چون کیست دارم آیا به دکتر مراجعه کنم؟
  بله

  چه مارکی معتبر تره برای کیت تخمک گذاری؟
  Acon
 • سئوال:
  سلام من و همسرم برنامه ریزی کردیم واسه اینکه فروردین اقدام کنیم واسه بچه دار شدن. میخواستم منو راهنمایی کنید که چه کارهایی رو باید انجام بدیم ما منظورم اینکه آیاآزمایش های خاصی باید بدیم ازقبل؟چه آزمایش هایی؟ و اینکه راهی هست برای اینکه دختر بشه؟ممنون

  جواب:
  بهتر است با یک متخصص زنان مشورت کرده تا چک آپ کامل شده و داروهای مورد لزوم را دریافت کنید.
 • سئوال:
  شب بخیر
  شما پرسیدید از چه مارکی برای کیت تخمکگذاری استفاده کردم،باید بگم از مارک آکون Acon
  استفاده کردم.حالا واقعا اگر پریود نامنظم بشه فولیکول کوچیک و ضعیف می شه؟؟؟ یعنی دیگه عمل لقاح انجام نمی شه؟؟؟
  ممنون می شم جواب بدید تا از نگرانیم کاسته شه...چون امسال مرداد ماه جواب ای.ام.اچ من 1/35 بود .و تو تمام آزمایشاتی که دادم هیچ مشکلی نداشتم و هورمونهام هم به اندازه و درست بود...فقط کمی آهنم پایین بود که الان 4 ماهه قرص آهن می خورم...

  جواب:
  با توجه به جواب AMH شما ذخیره فولیکول خوبی دارید و اگر تخمک گذاری هم داشته باشید جای نگرانی ندارد و سعی کنید استرس نداشته باشید.
 • سئوال:
  سلام
  ترخدا هر چه زودتر جواب سوال منو بدید. دعاتون میکنم.
  من از اردیبهشت به این ور به ترتیب دوره های پریودم 28/40/31/30/28/31/33 و آخریش که تو تاریخ 6 آذر پریود شدم، 23 روزه بوده.
  من تو چه روزی از این کیت ها می تونم استفاده کنم؟

  جواب:
  از روز دهم استفاده کنید.
 • سئوال:
  سلام ممنون از پاسخگویی .ببخشید منظورم 29 آبان بود نه آذر .اشتباه شد.امروز13 اذر 2خط تست به صورت واضح نه خیلی پر رنگ مشخص بودن .به نظرتون تخمک گذاری دارم ؟

  جواب:
  تتست مثبت است و 36-24 ساعت بعد تخمک گذاری انجام می شود.
 • سئوال:
  با سلام.وقت بخیر.من از کیت مکس 14 استفاده کردم و در روزهایی که دو خط صورتی واضح ظاهر شد و هم روزی که خط تست پررنگتر از خط کنترل شد برای بارداری اقدام کردم.امروز 13/9 و من باید پریود میشدم چون دو ماه قبل 15/8 و 18/7 پریود شده بودم، اما تا الان پریود نشدم! چند روزه که بدنم کمی ترشح داره البته رقیق هست و با ترشحات تخمک گذاری متفاوت هست. می خواستم بدونم این ترشحات طبیعی است؟ ممکنه باردار باشم

  جواب:
  بهتر است تست بتا در خون انجام دهید.
 • سئوال:
  سلام پریود هام در تاریخ 8مرداد 9 شهریور 12مهر بوده 20 مهر رابطه داشتم (جلوگیری طبیعی) مطمئن بودم که منی وارد بدنم نشده اما توسایتتون خوندم مایع قبل منی حاوی اسپرم هست نگران شدم و به روش اورژانس ال دی خوردم در30 مهر خونریزی داشتم که تا 6آبان ادامه داشت و آبان دیگه پریود نشدم الان که 18 آذر هست هنوز پریود نشدم تست خون (بتا)دادم عددش 0.0 بود . خدارو شکر نه کیست دارم و نه عفونت میشه بگید چرا تا حالا نشدم پریود؟؟؟ممنونم

  جواب:
  بعد از خوردن ld اختلال هورمونی طبیعی است.
 • سئوال:
  سلام خسته نباشید.
  من سه شنبه هفته گذشته آزمایش hsg دادم که جوابش به این صورت بود:
  محور رحم رترووسه و متمایل به راست است.
  کاویتی رحم دارای ابعاد و نمای طبیعی و فاقد filling defect است.
  هر دو لوله فالوپ از کنتراست پرشده اندو دیامتر نرمال دارند.
  از هر دو سمت spillage رخ داده است که بنفع باز بودن لوله هاست.
  کانال سرویکال دیلاته بنظر میرسد.
  حالا 5 روز از انجام این رادیو گرافی میگذره و البته بعد از اون هم داکسی سایکلین و مترونیدازول و یه آمپول سفتری اکسون زدم و قرصهام همنوز ادامه داره .... از اموز شروع به خونریزی کردم میخوام بدونم علتش چی میتونه باشه؟؟؟
  در ضمن من این...

  جواب:
  می تواند از عوارض این تست باشد ولی باز هم با پزشکتان مشورت کنید.
  این تست هیچ ارتباطی به تخمدان پلی کیستیک و یا تنبلی تخمدان ندارد.
 • سئوال:
  با درود
  اولین روز آخرین پریود من 4 آذر بود . از روز دهم سیکل تست رو شروع کردم . در روز 16 آذر تست دو خط پررنگ شد و در 17 آذر نزدیکی داشتم روز 18 آذر تست رو دوباره تکرار کردم که خط تست کمرنگ شده بود آیا نشانه بارداری است؟
  خیر

  آیا تخمک گذاری انجام شده ؟
  بدلیل آنکه تست منفی شده است نشانه کاهش LH است که به احتمال زیاد تخمک گذاری انجام شده است.

  خواهش می کنم زود جوابمو بدید .باتشکر از شما .
 • سئوال:
  خسته نباشید.چند روز پیش سوالم رو فرستادم ولى متاسفانه جواب نگرفتم.پریود من در ماههای اخير24/3
  22/4
  23/5
  22/6
  18/7
  15/8
  15/9
  بوده است.آذر ماه از تست max14 استفاده كردم و براى باردارى اقدام كردم كه بي نتيجه بود و با چند روز تاخير پريود شدم.تقريبا دو روز پس از پريودم ترشح داشتم.از روز نهم سيكل از تست abon استفاده كردم روز اول دوخط كه خط پايين كمرنگتر بود،روز دوم دوخط تقريبا همرنگ بود و روز سوم خط پايين پررنگتر بود.سوال اينكه چه روزى تخمك گذارى بوده؟
  یعنی روز یازدهم تست مثبت شده و تخمک گذاری تان روز دوازدهم می باشد.

  آيا تست ادامه داده شود؟
  خیر

  با توجه به اينكه ماه قبل سيكل ٣٠ روزه داشتم آيا ممكن است تخمك گذارى انقدر زود انجام شده باشد؟...
  بله چون کلأ سیکل هایت نامنظم می باشد.
 • سئوال:
  با سلام
  این دومین سوالی هست که از شما می پرسم. متاسفانه هنوز جواب اولی رو نگرفتم هرچند که تازه دیروز پرسیدم.
  راستش من پریودای منظم 27 یا 28 روزه داشتم اما از زمانیکه اقدام برای بارداری کردم عقب می ندازم مثلا دوره قبلیم 37 روزه بود. ماما بهم مدروکسی پروژسترون رو پیشنهاد کرد اما مشکل اینه که من به جای روز 16هم از روز 10هم شروع کردم. به نظر شما چی کار کنم که این رو روتین طبیعی من اثر منفی نذاره و آگه به خوردنش ادامه بدم تا چند روز و سوال آخر اینکه آیا امکان داره که این ماه تخمک گذاریم به همین دلیل انجام نشه؟

  جواب:
  وقتی اقدام به بارداری می کنید به طور طبیعی با استرس همراه است که خودش باعث مشکلاتی در پریود می شود. نگران نباشید و به تجویز پزشکتان عمل کنید.
ابزارها

جستجو در سایت

 

ورود به سایت

نام کاربری:
کلمه عبور: